Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Переосмислення та переформатування підтримки Європейським Союзом демократії у країнах східного та південного сусідства

Переосмислення та переформатування підтримки Європейським Союзом демократії у країнах східного та південного сусідства

Тривалість: жовтень 2022 – жовтень 2025

У період 2022-2025 Школа політичної аналітики НаУКМА спільно із низкою потужних міжнародних партнерів реалізовуватиме трирічний проєкт “Переосмислення та переформатування підтримки Європейським Союзом демократії у країнах східного та південного сусідства”, за підтримки Дослідницького виконавчого департаменту Європейської Комісії в рамках Рамкової програми Горизонт 2020.

Проєкт представлений багатонаціональним дослідницьким консорціумом академічних установ, аналітичних центрів та інституцій громадянського суспільства як з країн ЄС, так і країн південного та східного сусідства. Команда проєкту застосує абсолютно новий підхід до підтримки демократії як соціальної практики, що вимагає колективного демократичного навчання всіх зацікавлених сторін. Консорціум застосовуватиме змішані методи для збору, оцінки та розробки політики, пов’язаної з підтримкою демократії у шести досліджуваних країнах: Україні, Грузії, Вірменії, Лівані, Тунісі та Палестині. Дослідники зокрема визначатимуть роль держав-членів ЄС, ключових інституцій ЄС, акторів із третіх країн та міжнародних організацій, що в свою чергу допоможе покращити практики ЄС у регіоні.

Результати проєкту сприятимуть створенню сталих інструментів для політики ЄС щодо підтримки демократії у країнах східного та південного сусідства, таким чином підвищуючи підзвітність, прозорість, ефективність і надійність ЄС та роблячи країни сусідства більш стійкими, рівноправними та здатними швидко реагувати на місцеві потреби.