Гартуючи академічну спільноту: індивідуальні та інституційні виклики вищої освіти під час війни – дискусія

9 листопада о 13:30 в Українському кризовому медіа-центрі ШПА спільно з партнерами проведуть дискусію за результатами дослідження Школи політичної аналітики НаУКМА “Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну”.

Після початку повномасштабної агресії Росії проти України сфера вищої освіти зазнала змін: у більшості закладів вищої освіти навчання було перерване, сотні викладачів і студентів взяли до рук зброю, тисячі стали волонтерами. Проте академічне життя не зупинилось: після короткої перерви університети перейшли до виконання свого ключового мобілізаційного завдання – підготовки фахівців.

Під час дискусії за результатами дослідження Школи політичної аналітики НаУКМА “Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну” команда Школи підібʼє підсумки проведеного дослідження та обговорить з гостями такі питання:

• Як академічні спільноти зустріли початок повномасштабного вторгнення та якими були перші реакції студентів, викладачів та ЗВО?
  • Чи доречним було рішення про відновлення навчання у березні-квітні?
  • Як велика війна вплинула на якість вищої освіти: погляд студентів та викладачів?
  • Як в умовах війни та суттєвого скорочення бюджету зберегти студентів та співробітників в українських університетах?

Учасники:

• Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
  • Олег Шаров, Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.
  • Володимир Бахрушин, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, експерт Реанімаційного Пакету Реформ.
  • Анна Осипчук, наукова директорка ШПА НаУКМА, керівниця проєкту “Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну”.
  • Максим Яковлєв, директор ШПА НаУКМА.
  • Антон Суслов, аналітик ШПА НаУКМА.

Місце проведення: УКМЦ, Київ, Хрещатик, 2.

Проєкт Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну” реалізується Школою політичної аналітики Національного університету “Києво-Могилянська академія” у партнерстві з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.