Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Посилення ролі культури в процесах осмислення подій на Донбасі та в Криму і консолідації українського суспільства

Посилення ролі культури в процесах осмислення подій на Донбасі та в Криму і консолідації українського суспільства

Дивитись матеріали проєкту

Тривалість: 1.05.2021-31.10.2021

За підтримки: Українського культурного фонду

Після подій 2014 року питання запровадження культурних політик, які б забезпечували осмислення, інтелектуальну та емоційну інтерпретацію подій на Донбасі та в Криму, стало нагальним. Попри всі обставини тоді майже одразу можна було спостерігати появу мистецьких ініціатив, які висвітлювали цілий комплекс проблем та сенсів, пов’язаних з конфліктом. Втім, незважаючи на збільшення кількості самих ініціатив, і досі існує брак інституційної підтримки з боку держави, який негативно впливає на рівень поінформованості про ці проєкти.

Наявність сталої підтримки культурних і мистецьких ініціатив про війну, ВПО та ветеранів забезпечить розвиток та стабільність цієї сфери та у довгостроковій перспективі сприятиме згуртованості українського суспільства та ресоціалізації найбільш уражених війною груп населення.

Мета проєкту:

Проєкт передбачає розробку базованих на аналітиці рекомендацій щодо культурних політик, спрямованих на посилення ролі культури в процесах осмислення подій на Донбасі та в Криму і примирення в контексті ресоціалізації ветеранів та інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

Основним результатом проєкту стане аналітичний звіт, в якому всебічно та ґрунтовно будуть висвітлені позиції усіх ключових цільових аудиторій та стейкхолдерів: митців, культурних операторів, державних органів, споживачів культурних продуктів. Розроблені рекомендації будуть базуватись на доказових принципах, емпіричних даних загальнонаціонального опитування, фокус-груп, інтерв’ю та враховуватимуть досвід країн, які постраждали від військових дій або стикались з проблемами ресоціалізації внутрішньо переміщених осіб чи ветеранів.

Дослідження має за мету врахувати позицію усіх зацікавлених сторін: не тільки митців, культурних операторів та експертів, але й аудиторії, зокрема мешканців сіл і маленьких міст та молоді Донецької, Луганської, Херсонської областей; а також представити відповідні кращі міжнародні практики та врахувати вплив пандемії COVID-19. Все це дозволяє розробити політики, які ґрунтуються на доказових принципах, а відтак будуть ефективними в досягненні своєї мети.

Діяльність по проєкту

Аналітичні матеріали проєкту