14 липня об 11:00 відбудеться онлайн-дискусія “Вища освіта в умовах війни: переміщені університети”.

Повномасштабна збройна агресія Росії проти України змінила звичний устрій життя українців. Тисячі людей були вимушені покинути свої домівки, зупинились або були знищені підприємства та міста, а майже кожен долучився або до волонтерства, або до Збройних Сил. Сфера вищої освіти також не стала винятком: у більшості закладів вищої освіти навчання було перерване, сотні викладачів і студентів взяли до рук зброю, тисячі стали волонтерами. Проте чи не найбільше війна вплинула на ЗВО з нових тимчасово окупованих територій: цілі університетські спільноти покинули свої кампуси та стали переміщеними.

Під час дискусії, що проходитиме в рамках дослідження Школи політичної аналітики НаУКМА «Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну», обговоримо з гостями такі питання:

• Наскільки досвід переміщення у 2014 допоміг впоратись з викликами 2022.
  • Як переміщення позначилось на університетських спільнотах та якості освіти.
  • Які ключові виклики мають переміщені заклади вищої освіти на нових місцях та як держава і міжнародні донори можуть допомогти.
  • Як зберегти минулі напрацювання та академічні традиції, але при цьому перетворити переміщення у можливість якісних змін.

Учасники:

• Анна Осипчук, наукова директорка ШПА НаУКМА, керівниця проєкту «Університети в облозі: виклики для української системи вищої освіти після повномасштабного вторгнення Росії в Україну».
  • Максим Яковлєв, директор ШПА НаУКМА.
  • Андрій Бутенко, Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
  • Микола Трофименко, ректор Маріупольського державного університету.
  • Ольга Поркуян, ректор Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля, Голова ради ректорів переміщених ЗВО України.
  • Олександр Співаковський, ректор Херсонського державного університету.
  • Олег Шаров, Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.

Дослідження реалізується Школою політичної аналітики НаУКМА у партнерстві з Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти за підтримки Фонду Фрідріха Науманна за Свободу.