Культура, інформація, церква: чого українці очікують від держави

Культура, інформація, церква: чого українці очікують від держави

Матеріали для скачування

Текст дослідження

(375,80 КБ)
pdf

Графічні дані

(5,40 МБ)
pdf

Опитування проведено Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Польовий етап тривав з 5 по 24 березня 2020 року. Опитування проводилося в межах всеукраїнського Омнібусу Info Sapiens. Вибірка Омнібусу складає 1000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна населенню даної вікової групи за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2019. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,4%.

В межах опитування нас цікавили думки та ставлення населення України щодо актуальних питань інформаційної, культурної та гуманітарної політики, зокрема щодо інформаційної безпеки, відповідальності за поширення фейків і дезінформації. Були й питання про те, чи вважають люди потрібним підтримувати культурну сферу, а саме – українських видавців, кіно, мистецькі ініціативи тощо. Також, ми цікавились думкою українців щодо політики держави в церковно-релігійній сфері.

Перед тим, як наводити детальні результати по кожному питанню, слід зауважити, що розподіли відповідей за регіоном проживання та вказаним віросповідання, які наведені для окремих питань, є радше ілюстративними, ніж вказують на значущу статистичну відмінність. Хоча ми й можемо припустити наявність певних тенденцій, для глибшого аналізу і порівняння розподілів відповідей за категоріями, потрібно проводити масштабніші опитування. Також слід вказати на те, що за багатьма питаннями досить високий відсоток респондентів не визначились з відповіддю (на рівні 20-30%), що також накладає обмеження на аналіз та інтерпретацію результатів.

Схожі аналітичні матеріали

Теми
Quenching Fire with Gasoline: Why Flawed Terminology Will Not Help to Resolve the Ukraine Crisis

Quenching Fire with Gasoline: Why Flawed Terminology Will Not Help to Resolve the Ukraine Crisis