Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Звернення громадських діячів про недопущення створення консультативної ради з “представниками ОРДЛО”

Звернення громадських діячів про недопущення створення консультативної ради з “представниками ОРДЛО”

Шановні співвітчизники!

Сьогодні ми проходимо один із найважчих періодів в історії країни – одночасно маємо давати раду пандемії коронавірусу, російській агресії та економічній кризі в країні та у світі. Ми всі дуже хвилюємося за здоров’я та життя своїх рідних і близьких та за свій майбутній добробут. Однак саме зараз ми не можемо оминути увагою проблему, від якої залежить існування нашої країни.

Влада, а разом з нею і вся країна, сьогодні стоїть на межі фатальної помилки. Ця помилка може коштувати нашій країні незалежності й самого існування, а багатьом нашим громадянам – як військовим, так і цивільним – коштуватиме життя.

Ця помилка – підписання рішення про створення так званої консультаційної ради з «представниками ОРДЛО» – російських окупаційних адміністрацій. Рішення, яке 11 березня таємно, за спиною парламенту та українського суспільства, узгодив у Мінську голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Подібні доленосні для країни документи не можуть ухвалюватися без широкого громадського обговорення. Це ляпас кожному українцеві і особливо всім, хто захищав та захищає Україну на фронті.

Зміст цього рішення – неприпустимий! Адже переговори України з «повноважними представниками ОРДЛО», а насправді маріонетками країни-агресора, – це визнання російської пропаганди про те, що в Україні нібито громадянська війна. Саме так це зрозуміють у світі. Фактично це капітуляція України. Це відмова України від Криму і «злив» судових процесів проти Росії, а отже – зрада наших громадян (незалежно від їх національності чи паспорта), які живуть там.

Далі буде втрата Україною міжнародної підтримки та зняття санкцій з Росії. Адже Берлін, Париж чи Вашингтон не можуть бути більш проукраїнськими, ніж Київ. Зрештою це призведе до неможливості ухвалення Києвом будь-якого рішення без погодження з Москвою, що означає спочатку втрату незалежності нашої держави, а потім федералізацію України за кремлівським планом і подальше розчленування України.

Більш того, у документі, на якому А.Єрмак написав «согласен», немає жодного слова про виведення російських військ з нашої території та роззброєння місцевих бойовиків, про отримання Україною повного контролю над державним кордоном. Не може бути й мови про будь-які політичні рішення, тим більше про вибори на окупованій частині Донбасу, без вирішення безпекових питань.

Українська влада хоче погодитися на процедури функціонування так званої консультативної ради, що означатиме її визнання як частини офіційних переговорів. Влада або не розуміє цього, або розуміє і навмисно веде країну до капітуляції. Але капітуляція – це не мир. Мир у нас зараз – на більшості території України. Завдяки нашій армії та волонтерам.

Кожен із нас, громадян України, може відвернути цю фатальну помилку, нагадавши владі, що недопустим є виведення Росії у ситуацію «понад конфліктом» та ведення прямих переговорів з «повноважними представниками ОРДЛО» у будь-якому форматі. Також недопустимим є обговорення політичних питань (наприклад, виборів) до вирішення безпекових питань – виведення російських військ, роззброєння місцевих бойовиків, отримання Україною контролю над своїм державним кордоном.

Що ви можете зробити:

  1. Підписати петицію на сайті президента.
  2. Відправити листа депутатові партії, яку Ви підтримуєте, депутатові зі свого округу або голові своєї області, міста, громади (текст листа – тут; дізнатися свій виборчий округ можна тут, електронні адреси депутатів тут, або можна написати на адресу Верховної Ради (Київ, 01008, вул. Грушевського, 5), контакти голів обласних рад, мерів міст чи голів громад можна знайти на веб-сайтах відповідних рад, міст чи громад)
  3. Поширити це звернення та попросити своїх знайомих також приєднатися до нього (форма для підпису).

Як відповідальні громадяни, ми зараз переважно знаходимося вдома. Однак, громадянська відповідальність – це не лише вберегти співгромадян від хвороби. Це також уберегти владу від небезпечної помилки, а свою державу від знищення. Допоможемо нашим військовим, які захищають нас на передовій!

Підписанти:

Центр спільний дій

Фонд “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”

Рух Чесно

Український центр європейської політики

Школа політичної аналітики НАУКМА

Аналітичний центр CEDOS

Соломія Боршош

Ілона Сологуб, VoxUkraine

Максим Скубенко, VoxUkraine

Юлія Мінчева, VoxUkraine

Центр економічної стратегії

Лист до депутата/мера/ голови ОДА чи облради

Народному депутату України/ меру (міста)/ голові … обласної ради/ голові …громади

(прізвище, ім’я, по батькові особи, до якої Ви звертаєтеся)

(від кого – ім’я прізвище)

 (фактичне місце проживання)

(Номер контактного телефона)

Звернення

Шановний (ім’я та по батькові депутата)!

Я, (прізвище, ім’я, по-батькові) виборець округу (№ округу) / виборець партії (назва партії) / мешканець міста (громади, області), громадянин/ка України, звертаюся до Вас із проханням врятувати незалежність нашої держави та перешкодити підписанню рішення про створення консультаційної ради з “представниками ОРДЛО”, погодженого  головою Офісу Президента А.Єрмаком 11 березня 2020 року в Мінську.

Це рішення в жодному разі не може бути підписане. По-перше, подібні доленосні рішення мають проходити широке суспільне обговорення за участі парламенту, представників місцевого самоврядування та громадян. Таємне погодження такого рішення – це повна зневага до громадян та нищення демократії у нашій державі.

По-друге, це рішення є капітуляцією перед Москвою. Переговори з маріонетками Путіна (яких у документі названо “представниками ОРДЛО”) – це визнання того, що в Україні громадянська війна. Якщо ми це визнаємо, це визнає весь світ. Тоді Україна втратить міжнародну підтримку, з Росії знімуть санкції, а “шахтарі та трактористи Донбасу” “відкопають у шахтах” ще більше новітніх російських озброєнь. Це коштуватиме  Україні багато життів, і можливо – території. Більш того, таке рішення означатиме, що ми відмовилися від Криму та зрадили людей, які там живуть.

Прошу Вас як народного депутата/ голову міста/ представника місцевої влади донести до Офісу Президента мою думку про неприпустимість переговорів із терористами. Також неприпустимим є обговорення будь-яких політичних питань до повного виведення окупаційних військ із нашої території та повернення контролю над кордоном.

У подальшому будь-які рішення стосовно війни та миру мають проходити широке парламентське та суспільне обговорення на всіх рівнях. За нашу незалежність та демократію ми заплатили занадто велику ціну й не дозволимо їх у нас вкрасти!

Дата

Підпис