У фокусі нашої уваги — питання відновлення соціально-політичного життя звільнених громад та їхньої соціальної згуртованості, запиту на справедливість та перехідного правосуддя, інформаційних та культурних дискурсів і практик, ставлення мешканців до тих, хто виїхали, ставлення до жителів ТОТ.
Дослідницька частина проекту передбачає використання широкого спектру методів дослідження, зокрема опитування, фокус-групи, інтерв’ю, аналіз засобів масової інформації тощо. Важливою частиною нашого проекту є сприяння посиленню соціальної згуртованості у громадах на деокупованих територіях, тож він включає й проведення медіацій і діалогових заходів.
Максим Яковлєв, директор Школи політичної аналітики, наголосив, що цей проєкт дозволить в першу чергу зрозуміти, що найбільше хвилює мешканців деокупованих територій.
“При плануванні політики, особливо у таких чутливих і важливих питаннях, як відбудова звільнених територій і допомога тим, хто постраждав від окупації, важливо відкинути свої уявлення про потреби і проблеми людей, а запитати у них про це напряму”, — зазначив він.
Тож наша мета — сприяти зміцненню соціальної згуртованості на деокупованих територіях, а на рівні публічних політик — розробці належної стратегії відновлення і розвитку цих регіонів.
Це дослідження втілюється Школою політичної аналітики НаУКМА в межах Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.