ШПА провела нетворкінг з партнерами у сфері реінтеграції ТОТ у Могилянському дворику

ШПА провела нетворкінг з партнерами у сфері реінтеграції ТОТ у Могилянському дворику

Ми були раді провести нетворкінг для партнерів у сфері реінтеграції тимчасово окупованих територій у стінах рідної Могилянки. Протягом заходу ми мали змогу в неформальній атмосфері обговорити актуальні питання реінтеграції.

На заході відбулася панельна дискусія на тему «Актуальні питання реінтеграції» за модерації директора ШПА НаУКМА Максима Яковлєва та за участі:

🔹Діани Трими, директорки Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій у Міністерстві культури та інформаційної політики України;
🔹Анни Осипчук, наукової директорки Школи політичної аналітики НаУКМА;
🔹Альони Луньової, адвокаційної директорки Центру прав людини ZMINA.

Ключові думки з панельної дискусії:

📌Важливо продовжувати акцентно говорити про те, що території, які сьогодні знаходяться під окупацією — це українські території.
📌Необхідно пропагувати вивчення локальної історії окупованих регіонів, бо Росія доклала багато зусиль для її нівелювання. Наприклад, зараз фактично знищується історія та культура греків Приазов’я, і потрібно наголошувати на цьому та подібних випадках.
📌Критично важливо вже зараз дати людям чіткі та прозорі правила повернення до культурного, інформаційного та правового поля в Україні.
📌Україні важливо не створювати несправедливість там, де цього можна уникнути. Наприклад, викликає багато питань притягнення до відповідальності за колабораційну діяльність електриків, які відновлювали мережі чи рятувальників.
📌Важливою умовою реінтеграції та деокупації є соціальна згуртованість та єдність всередині українського суспільства.
📌Наше головне завдання — не зневіритися та зберегти ідею деокупації та спільного майбутнього.

Слідкуйте за останніми новинами на наших сторінках у Facebook, Instagram, LinkedIn, X