ШПА провела для Університету Торонто презентацію результатів дослідження про ставлення українців до мешканців тимчасово окупованих територій

В межах спільного проєкту НаУКМА та Університету Торонто наукова директорка ШПА НаУКМА Анна Осипчук разом з аналітиком ШПА Антоном Сусловим презентували результати дослідження про ставлення українців до мешканців тимчасово окупованих територій, перехідного правосуддя та відповідальності росіян.

Під час сесії запитань та відповідей учасники обговорили особливості вивчення питань дегуманізації та постконфліктного врегулювання впродовж активної фази збройного конфлікту.

Дякуємо колегам з Університету Торонто, які відзначили актуальність і важливість дослідження та говорили про потребу в таких проектах як відповіді академічної спільноти на повномасштабну агресію росії.

Нагадуємо, що за результатами опитування “Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців” 59,8% українців не вважають ворогами тих, хто не покинув окуповані території, 21,8% – не визначилися зі своїм ставленням, і лише 14,4% українців частково або повністю погоджуються, що населення ТОТ налаштоване проти України.