Презентація опитування “Подвійні стандарти: що українці думають про реінтеграцію окупованих територій, популізм та ефективність влади”

Пресреліз
Презентація

Опитування проведено Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Польовий етап тривав з 2 по 16 вересня 2020 року. Опитування проводилося в межах всеукраїнського Омнібусу Info Sapiens з донабором респондентів. Вибірка складає 2000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна населенню даної вікової групи за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2019. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.

Школа політичної аналітики НаУКМА вже традиційно поставила респондентам низку питань, що стосувались інформаційної політики та реінтеграції тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також поширеності популістичних настроїв й оцінки українцями ефективності політик і діяльності окремих державних органів. Окремі питання ми запитували у респондентів вже не вперше, що дало нам змогу порівняти відповіді на них з попередніми опитуваннями, проведеними у березні 2020 (Омнібус Info Sapiens, 1000 респондентів) та у вересні 2019 року (Омнібус КМІС, 2000 респондентів).