Основні тематики досліджень та напрямки роботи Школи політичної аналітики

Основні тематики досліджень та напрямки роботи Школи політичної аналітики

1. Протидія популізму
Вивчення популізму як дискурсу та “тонкої ідеології”, виявлення його маркерів і подальше вироблення дієвої стратегії протидії цьому явищу.

2. Ідеологія “русского мира”
Пошук та аналіз ідеологічних маркерів “русского мира” у масовій культурі, зокрема кінематографі.

3. Діяльність аналітичних центрів в Україні та світі
Формування пропозицій щодо вдосконалення аналітичної продукції через дослідження досвіду передових аналітичних центрів як в університетському середовищі, так і в недержавному секторі.

4. Методологія політичної аналітики
Доказова (evidence-based) політика і аналітика вимагають серйозної методологічної бази, тому Школа політичної аналітики спрямована на поширення знання про передові методи збору та аналізу емпіричної інформації.

5. Механізми поширення ідей “русского мира”
Дослідження різних механізмів поширення цих ідей – мова, кінематограф, ЗМІ, Російська православна церква – та аналіз їхнього впливу в Україні.

6. Ідеологічна реінтеграція Донбасу та повернення Криму
Відстеження процесів, що відбуваються на тимчасово окупованій території Донбасу задля пошуку шляхів їх ідеологічної реінтеграції в Україну. Розробка аналітичних матеріалів щодо сприяння реінтеграції Автономної Республіки Крим.

7. Український погляд на внутрішньополітичні процеси в Росії
Відстеження та дослідження політичних процесів всередині Росії: від політики нинішнього режиму до діяльності різних опозиційних сил.

8. Молодіжна освітня політика
Можливість впровадження в Україні неформальних освітніх ініціатив у різних галузях.