Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців – презентація опитування

20 березня об 11:00 Школа політичної аналітики НаУКМА презентує результати другої хвилі опитування “Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців”.

Під час презентації команда ШПА поділиться отриманими в результаті опитування даними щодо:

• Ставлення до різних категорій мешканців тимчасово окупованих територій (мобілізовані, вчителі, люди з російським паспортом тощо).
  • Різних механізмів відповідальності тих мешканців окупованих територій, які підтримували або взаємодіяли з окупаційними силами.
  • Споживання російських культурних та інформаційних продуктів.
  • Необхідності підтримки російських та білоруських опозиціонерів.
  • Оцінок українців ступеню відповідальності різних категорій росіян за розв’язання повномасштабної війни.
  • Поширеності використання слів «орки», «свинособаки», «русня» українцями.

Результати, їхні інтерпретації та порівняння з даними попередньої хвилі (серпень 2022) представлять:

• Максим Яковлєв, директор Школи політичної аналітики, завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА.
  • Анна Осипчук, наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА.
  • Антон Суслов, аналітик Школи політичної аналітики НаУКМА.

Свої запитання залишайте у ЦІЙ ФОРМІ

Дослідження проведено ТОВ «ІНФО САПІЄНС» в рамках Омнібусу. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Польовий етап тривав з 11 до 23 січня 2023 року. Вибірка складає 1000 осіб віком від 16 років. Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон відповідно до даних Державної служби статистики на 1.01.2022. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також в інших тимчасово окупованих Росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування не охоплює українців, що виїхали за кордон. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.