Наукова директорка ШПА взяла участь у міжнародній конференції

Наукова директорка Школи політичної аналітики НаУКМА Анна Осипчук взяла участь у міжнародній конференції “600 днів щоденної війни: боротьба за свободу, боротьба за демократію”, співорганізованій Карловим університетом Кракова та Університетом Відня.

У перший день конференції у Празі відбулась панельна дискусія ”Вивчаючи суспільство під час війни: виклики та можливості”.

У своєму виступі Анна Осипчук говорила:

📌Про зміну фокусу наших досліджень під час великої війни: як ми досліджуємо соціально-політичні та культурних аспекти життя на звільнених та тимчасово окупованих територіях.

📌Про нашу польову роботу у деокупованих громадах Півдня та Сходу України.

📌Про помилковість підходу ”земля в обмін на мир” (land for peace), про те, що продовження окупації наших територій означає продовження масових злочинів окупантів проти місцевих та про необхідність повернути всі наші землі для досягнення справедливого миру.

📌Про запит на справедливість та згуртованість у нашому суспільстві в контексті протиріч: хто чим займається під час повномасштабного вторгнення, хто виїхав з країни, хто якось взаємодіяв з окупантами.

📌Про переосмислення розуміння (української) ідентичності, нашого минулого та про більшу моральну визначеність й радикальність в оцінках, що добре, а що погано.