Що допомогло Україні вистояти і що визначатиме її майбутнє?
На це питання відповідали викладачі та дослідники Києво-Могилянської академії під час дискусії «Три роки великої війни: українське суспільство, виклики війни та міжнародних відносин», до якої доєдналась Школа політичної аналітики НаУКМА.
Президент НаУКМА Сергій Квіт наголосив на важливості впровадження законодавчих змін, щоб університети могли бути фінансово незалежними, для покращення стійкості та якості освіти в Україні.
Олексій Гарань, Голова Правління ШПА НаУКМА, професор кафедри політології НаУКМА та науковий радник Фонд “Демократичні Ініціативи”, звернув увагу на потенційну небезпеку неправильного трактування соціологічних досліджень у медіа та оприлюднення електоральних рейтингів під час війни.
Геннадій Зубко, голова Наглядової Ради НаУКМА, наголосив на необхідності розвитку стійкості місцевих громад для подолання викликів війни та розвитку партнерства з ЄС у питаннях безпеки і стратегічного розвитку.
Завідувач кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА Роман Петров у контексті євроінтеграції висловив ідею, що варто не лише прагнути вступити до ЄС, а також вже сьогодні шукати свою роль у трансформаціях, які чекають на Європу.
Максим Яковлєв, директор ШПА НаУКМА та завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА зауважив, що у контексті міжнародних відносин варто пам’ятати і про інші регіони, адже світ не зав’язаний лише на Америці, Канаді та Європейському Союзі. Він переконаний, що Україні необхідно шукати нових партнерів в інших регіонах, але для цього потрібно не лише розказувати їм про нашу країну, а й цікавитися їхньою історією та культурою.
Повний запис трансляції події можна переглянути за покликанням🔗




