Дискусія «Три роки великої війни: українське суспільство, виклики війни та міжнародних відносин»

Дискусія «Три роки великої війни: українське суспільство, виклики війни та міжнародних відносин»

Що допомогло Україні вистояти і що визначатиме її майбутнє?

💭На це питання відповідали викладачі та дослідники Києво-Могилянської академії під час дискусії «Три роки великої війни: українське суспільство, виклики війни та міжнародних відносин», до якої доєдналась Школа політичної аналітики НаУКМА.

🔹Президент НаУКМА Сергій Квіт наголосив на важливості впровадження законодавчих змін, щоб університети могли бути фінансово незалежними, для покращення стійкості та якості освіти в Україні.

🔹Олексій Гарань, Голова Правління ШПА НаУКМА, професор кафедри політології НаУКМА та науковий радник Фонд “Демократичні Ініціативи”, звернув увагу на потенційну небезпеку неправильного трактування соціологічних досліджень у медіа та оприлюднення електоральних рейтингів під час війни.

🔹Геннадій Зубко, голова Наглядової Ради НаУКМА, наголосив на необхідності розвитку стійкості місцевих громад для подолання викликів війни та розвитку партнерства з ЄС у питаннях безпеки і стратегічного розвитку.

🔹Завідувач кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА Роман Петров у контексті євроінтеграції висловив ідею, що варто не лише прагнути вступити до ЄС, а також вже сьогодні шукати свою роль у трансформаціях, які чекають на Європу.

🔹Максим Яковлєв, директор ШПА НаУКМА та завідувач кафедри міжнародних відносин НаУКМА зауважив, що у контексті міжнародних відносин варто пам’ятати і про інші регіони, адже світ не зав’язаний лише на Америці, Канаді та Європейському Союзі. Він переконаний, що Україні необхідно шукати нових партнерів в інших регіонах, але для цього потрібно не лише розказувати їм про нашу країну, а й цікавитися їхньою історією та культурою.

Повний запис трансляції події можна переглянути за покликанням🔗