Дискусія-презентація “Аналітичні центри в університетах: закордонний досвід та Україна”

9 жовтня Школа політичної аналітики НаУКМА в стінах Дипломатичної академії України ім. Геннадія Удовенка при МЗС провела панельну дискусію на тему «Аналітичні центри при університетах: закордонний досвід та Україна».

Під час заходу аналітик-стажер ШПА Ольга Сацук презентувала проміжні результати її дослідження, присвяченого аналітичним центрам при закордонних університетах. Огляд понад 200 аналітичних центрів показав, що більшість університетських «мозкових центрів» у своїй діяльності поєднують два вектори: навчання студентів різних рівнів (бакалаврів, магістрів та PhD-аплікантів) основам кількісного та якісного аналізу та вплив на публічну політику шляхом написання аналітичних документів із чіткими рекомендаціями для посадовців.

Окрім обговорення підсумків дослідження, протягом дискусії досвідом розбудови аналітичного центру при приватному університеті ділилась Тетяна Шевчук, аналітикиня Аналітичного центру Українського Католицького Університету, а директор Дипломатичної академії Сергій Корсунський розповів про специфіку створення та діяльності такого центру при установі, яку він очолює.

Модерував захід Максим Яковлєв – директор Школи політичної аналітики НаУКМА.

Дискусія відбулася в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні. Думки та позиції, викладені під час заходу, є позицією автора та не обов’язково відображають позицію Посольства Швеції в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» та Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE).