Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців – результати другої хвилі опитування

Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців – результати другої хвилі опитування

Матеріали для скачування

Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців - результати другої хвилі опитування

(5,13 МБ)
pdf

Школа політичної аналітики НаУКМА презентувала та опублікувала результати другої хвилі опитування “Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців”.

Зокрема аналітики ШПА з’ясували наступне

  • 59,6% українців не погоджуються, що мешканці тимчасово окупованих до 24 лютого 2022 територій Донеччини, Луганщини та Криму є проти України
  • 55,8% опитаних вважають, що українські органи влади мають враховувати, чи була людина примусово мобілізована до незаконних збройних формувань так званих «ДНР/ЛНР» при встановленні її відповідальності.
  • 52,1% українців вважають, що на звільнених територіях громада не має права на акти самосуду щодо людей, які підтримували росію (словами або діями).
  • 77,3% опитаних поділяють позицію, що дружні або приятельські стосунки з окупаційними силами, зокрема військовими та чиновниками, заслуговують на суспільний осуд.
  • 61,9% українців використовують слова “орки” , “свинособаки”, “русня” тощо на позначення росіян.
  • 79,8% опитаних вважають, що і російська влада, і російський народ несуть однакову відповідальність за війну проти України.

Доcлідження для завантаження PDF.

Нагадаємо, що за даними першої хвилі опитування, 59,8% українців не вважали ворогами тих, хто не покинув окуповані території.

Дослідження проведено ТОВ «ІНФО САПІЄНС» в рамках Омнібусу. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Польовий етап тривав з 11 до 23 січня 2023 року. Вибірка складає 1000 осіб віком від 16 років. Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон відповідно до даних Державної служби статистики на 1.01.2022. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також в інших тимчасово окупованих Росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування не охоплює українців, що виїхали за кордон. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.

Схожі аналітичні матеріали