ШПА та РПР презентували візійний документ “Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року.
Цей документ, який підготували понад 35 експертів громадянського суспільства, охоплює сім сфер: Національна ідентичність: мова, культура, національна пам’ять та державно-церковні відносини; громадянське суспільство, медіа, права людини; гендерна політика, права людини і реінтеграція; освіта, наука та інновації; система охорони здоров’я; молодь і спорт; соціальні політики щодо людей з інвалідністю та ветеранів.
Візійний документ “Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року” є продовженням і певним вдосконаленням попередніх зусиль громадських експертів по створенню поглибленої візії підготовки та виконання цього історичного завдання у сфері соціальної і гуманітарної політики у горизонті одного покоління.
Таке бачення відновлення і розвитку країни потрібне для того, щоб у важкий час воєнних випробувань українське суспільство – в самій Україні та за її межами – отримало ясну і привабливу перспективу майбутнього для консолідації зусиль опору агресору. Воно потрібно для наших західних партнерів – для їхнього розуміння, що ми йдемо у західно-європейську спільноту не як прохачі військової та фінансової допомоги, а як рівноправні партнери, здатні планувати і бачити свій шлях у вільний світ демократичних країн. Нарешті, такий документ також потрібний для здійснення необхідних реформ розвитку вже зараз, попри воєнний час, як це сьогодні ми бачимо на прикладі інтеграції до ЄС.
У цьому представленому тут візійному документі ми виносимо на публічне широке обговорення бачення незалежних громадських експертів відбудови і змін країни в соціально-гуманітарній сфері. Ми розглядаємо це громадське обговорення як, по-перше, можливість корекції запропонованого документу, відповідно до отриманих критичних зауважень і позитивних пропозицій по його доопрацюванні. По-друге, ми розглядаємо його яку первинну суспільну адвокацію запропонованого бачення – як формування солідарної громадської думки щодо процесу повоєнних змін України, здатної виступати повноцінним партнером в ефективному та рівноправному діалозі з державними структурами у соціально-гуманітарній сфері.
Після широкого громадського обговорення цього документу та узгодження висловлених зауважень і пропозицій ми зробимо наступний крок. На основі цього публічно погодженого бачення ми сформуємо документи політики із залученням ширшого кола незалежних експертів та представників громадськості. Вони міститимуть конкретні пропозиції – політики – про те, як реалізувати наші спільні бачення на практиці. Кінцево вироблені політики будуть запропоновані владі України й партнерам нашої країни у її відбудові після перемоги.
Захід та візійний документ був представлений Школою політичної аналітики НаУКМАв рамках Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.