Проєкт спрямований на формування широкого консенсусу навколо пропозицій громадянського суспільства з питань післявоєнного відновлення України у визначених сферах і налагодження ефективного діалогу з владою щодо включення цих пропозицій до Національного плану відновлення та їх подальшого впровадження.
Для реалізації проєкту будуть створені 6 експертних груп, які розроблятимуть пропозиції щодо реформування України у соціальній і гуманітарній сфері. Ці групи включатимуть профільних експертів, представників незалежних аналітичних центрів, громадських організацій, що мають досвід розроблення та впровадження реформ за відповідними напрямами, університетів і НАНУ, представників урядових інституцій і зацікавлених структур бізнес-спільноти.
Результати проєкту, які належать до соціально-гуманітарної сфери, будуть кроссекторно співвіднесені з результатами розроблення політик в інших секторах, визначених у документі «Україна після війни. Бачення України 2030» та напрацьованих рекомендацій Коаліції РПР. Вони також будуть публічно оприлюднені, винесені на публічне обговорення та розповсюджені через центральні та регіональні ЗМІ.
Включення фінальної версії документу – «Соціальні і гуманітарні політики» – до пропозицій в інших секторах сприятиме ефективному діалогу громадянського суспільства з владою у процесі післявоєнного відновлення країни. Цей документ також дасть змогу громадянському суспільству скеровувати й контролювати урядові політики, спрямовані на вироблення стратегії відновлення та післявоєнних реформ України.