7 років збройної агресії проти України не лише відродили українську армію, а й сформували нову окрему галузь публічної політики – політики реінтеграції. За цей час було створено та навіть реформовано цілі органи виконавчої влади, ухвалено стратегічні документи, напрацьовано нормативно-правову базу. Як наслідок, центральним органом цієї політики стало Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, що не лише самостійно реалізує політику, а й відповідає за координацію роботи інших органів з питань реінтеграції.
Та в умовах, коли країна знаходиться у стані війни, а зовнішні та внутрішні обставини постійно змінюються, системність, чіткість та повнота утвореної системи можуть страждати: у законодавстві можуть виникати прогалини, повноваження деяких органів можуть перетинатись, а окремі можливості системи залишатись незалученими.
Тому, щоб максимально ефективно виконувати свою функцію, Міністерство потребує комплексного аналізу системи розробки та запровадження політики реінтеграції. Його забезпечить команда Школи політичної аналітики у новому проєкті «Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, її інформаційний та культурний виміри: системний інституційний аналіз» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Дослідження передбачатиме опис інституційної складової політики реінтеграції ТОТ, аналіз функцій та повноважень органів відповідно до нормативно-правової бази, оцінку доцільності роботи кожного окремого органу за напрямом, а також рекомендації щодо оптимізації процесів формування та реалізації політики реінтеграції.
Окрему увагу буде приділено культурній та інформаційній політиці, як одному з важливих аспектів протидії агресору в умовах гібридної війни.
Для ефективної та системної співпраці Школа політичної аналітики підписала меморандум про співробітництво з Міністерством з питань реінтеграції.