Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Результати форуму «Бачення України 2030»

Результати форуму «Бачення України 2030»

У Києві завершився форум «Бачення України: реформування та відновлення соціально-гуманітарної сфери у перспективі 2030 року за участі експертів та експерток Коаліції Реанімаційний Пакет Реформ, Школи політичної аналітики НаУКМА та представників уряду України.

На ньому представили найбільш всеохопне представлення бачення розвитку соціально-гуманітарної сфери України у найближчі роки. Документ охоплює ключові сфери життя держави у перспективі 2030 року у семи політиках:

  • національна ідентичність: мова, культура, національна пам’ять та державно-церковні відносини;
  • громадянське суспільство, медіа, права людини;
  • гендерна політика, права людини і реінтеграція;
  • освіта, наука та інновації;
  • система охорони здоров’я;
  • молодь і спорт;
  • соціальні політики щодо людей з інвалідністю та ветеранів.

І сьогодні ми ділимося з вами напрацюваннями понад 50 експертів та експерток на сайті uareforms.

На форумі під час обговорення й дискусії довкола візії України 2030 року спікери піднімали актуальні питання збереження культурної спадщини та мовної політики. Зокрема, перший заступник голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко зазначив: «Треба думати над реформами, щоб культурна сфера [України] виходила на нові можливості».

А заступник міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв додав: «Не можна нічого зробити без ресурсу… Не вистачає політичної волі. А коли вона з’являється? Коли владу змушують це робити — тиск громадянського суспільства».

Обговорювали також гендерну та соціальну політики. Під час представлення відповідних розділів документу одна з авторок Альона Луньова, адвокаційна директорка ГО «ZMINA» підкреслила, що без правосуддя неможливо говорити про завершення цієї війни та вирішення соціальних питань, пов’язаних з нею. 

Також підняли питання й пенсійної реформи, тут директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак заявив: «Що є критерієм успішної пенсійної реформи? Кількість застрахованих (за успішної реформи це буде 80% застрахованих пенсіонерів), а також вихід пенсії з рівня “мінімальна”».

Завершили форум панеллю про освіту, науку, охорону здоров’я та спорт. Член Національної команди експертів з реформування вищої освіти Володимир Бахрушин підкреслив: «Викликом для освіти України є євроінтеграція. Адже з одного боку це й імплементація стандартів ЄС, з іншого — залучення українських спеціалістів до роботи європейських структур».

Захід організували Школа політичної аналітики НаУКМА у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в межах Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст цього заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.