Oхford Coalitional Presidentialism Project

2013 року Школа політичної аналітики при Києво-Могилянській академії та University of Oxford провели міжнародний семінар «Президентські коаліції у порівняльній перспективі».

2 жовтня 2013 року Школа політичної аналітики при Києво-Могилянській академії та University of Oxford провели міжнародний семінар «Президентські коаліції у порівняльній перспективі». На заході відбулось оприлюднення досліджень оксфордських науковців в галузі вивчення президентських коаліцій у вигляді презентації величезного масиву статистичних даних з трьох регіонів: СНД (Росія, Україна, Вірменія), Латинська Америка (Бразилія, Чилі, Еквадор), Африка (Бенін, Кенія, Малаві).

Доктор Світлана Черних ознайомила присутніх із загальними передумовами утворення та ключовими закономірностями існування президентських коаліцій. Виділено важелі («інструменти») за допомогою яких Президенти в досліджуваних країнах реалізують можливості створення президентської коаліції. Доктор Світлана Черних відмітила, що при виконанні проекту «Президентські коаліції у порівняльній перспективі» використовувались дані, які зібрані за допомогою інтерв’ю членів парламенту в 9 країнах. Індикаторами обрано представників державної влади, в тому числі депутатів та членів уряду (діючих та колишніх) у співвідношенні позицій: 60% - провладні, 40% - опозиційні. Респондентам було запропоновано 12 структурованих та 10 напівструктурованих запитань, які передбачали отримання матеріалу з характеристиками конкретних ситуацій успішності або поразки президентських ініціатив.

Доктор Пол Чейсті презентував результати досліджень в країнах колишнього СРСР (Вірменія, Росія, Україна). Досліджуваний період: Україна 2005-2010 роки;Вірменія 2003-2007 роки; Росія 2002-2003 роки. Презентація результатів аналізу існування президентських коаліцій у Африці (Бенін, Кенія, Малаві) була представлена доктором Ніком Чізменом. Доктор Тімоті Пауер презентував результати досліджень в Латинській Америці (Бразилія, Чилі, Еквадор). Зауважено, що створення президентських коаліцій зумовлено політично-ментальними традиціями вказаних держав – орієнтацією на очільника країни.

Скачати матеріали до статті

Comments are closed.