Луганська область потребує більшої інформаційної підтримки: місцеві експерти прокоментували дослідження ШПА НаУКМА

8-го липня у Сєвєродонецьку команда ШПА НаУКМА презентувала другу частину дослідження «Донбас очима молодіжних активістів: стан громадянського суспільства та перспективи реінтеграції».  

В обговоренні матеріалу взяли участь Денис Денищенко, директор Департаменту міжнародної технічної допомоги, інноваційного розвитку та зовнішніх зносин Луганської обласної державної адміністрації; Руслан Галгаш, проректор з науково-педагогічної роботи, економіки та розвитку СНУ ім. В. Даля, член ГО «Фундація «Простір», а також представники місцевої влади, громадських організацій та медіа.

У фокусі дослідження була місцева небайдужа молодь, яка активно здійснює позитивні зміни у регіоні задля розбудови його успішного майбутнього. Використовуючи офлайн та онлайн формати, аналітики ШПА провели фокус-групи, індивідуальні та групові інтерв’ю з членами молодіжних громадських організацій Донецької та Луганської областей із Бахмута, Краматорська, Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного та Маріуполя.

Гості події звернули увагу, що хоча на територіїі і Донецької, і Луганської областей йде війна, у дослідженні варто все-таки розділяти їх через різний суспільно-політичний контекст.

«Луганська область більше постраждала від російсько-українського конфлікту і потребує більшої інформаційної уваги та підтримки, а в Донецькій області зараз активніші бойові дії. До того ж ситуація з громадською активністю різна: вона була відмінною і до війни, а зараз ця різниця лише посилилася. Також управлінням окупованими частинами областей займаються різні російські спецслужби. Економічна ситуація в областях також значно різниться, як і раніше», - зауважив Денис Денищенко.

Спікер додав, що сподівається на реалізацію майбутніх проєктів в цьому напрямі, оскільки питання реінтеграції молоді регіону є важливим: «Було б чудово дізнатись наскільки сьогоднішня молодь обізнана про поточні проблеми».

Учасники також додали, що не варто для позначення Донецької та Луганської областей використовувати термін «Донбас», яким часто зловживають, оскільки кожна з областей має свою регіональну специфіку.

Гості заходу відзначали і необхідність посилити боротьбу за молодь на окупованих територіях в інформаційному просторі. Варто створювати можливості, в першу чергу фінансові, для виїзду молоді і їх освоєння на підконтрольній території України. Нині багато хто виїжджає до Росії, яка активно стимулює відтік молоді до себе, або ж залишається на окупованих територіях через відсутність фінансової спроможності для початку нового життя в Україні.

Детальніше про дослідження: bit.ly/3dYr6Eo

Презентація: bit.ly/3A9Lf41


Дослідження проводилось у 2 хвилі та мало на меті глибинне оцінювання процесів управління, комунікації, залучення до діяльності молодіжних громадських організацій на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей і бачення політики реінтеграції молодіжними лідерами регіону. Для цього команда поспілкувалась з 59 учасниками з 29 молодіжних громадських організацій.

Дослідження проведено Школою політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Comments are closed.