КРУГЛИЙ СТІЛ «ФЕЙКИ, ПРОПАГАНДА, ДЕЗІНФОРМАЦІЯ ТА ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС: ЯК НАМ ЗАХИСТИТИ ДЕМОКРАТИЧНІ ПРАКТИКИ?»

7 жовтня у приміщенні Музею Національного університету «Києво-Могилянська академія» відбувся круглий стіл «Фейки, пропаганда, дезінформація та виборчий процес: як нам захистити демократичні практики?». Під час події представники Школи політичної аналітики НаУКМА та Національного інституту стратегічних досліджень презентували попередні результати спільного дослідження, а також обмінялись із запрошеними експертами думками щодо рекомендацій, запропонованих дослідницькою групою. До обговорення долучились співробітники Міністерства культури, молоді та спорту, Могилянської школи журналістики, ІМВ КНУ ім. Шевченка, а також експерти з провідних профільних громадських організацій: Інтерньюз Україна, Української фундації безпекових студій, StopFake, Vox, Детектор Медіа, CEDEM.

Зокрема, під час дискусії учасники круглого столу торкнулись таких тем:

  1. Міжнародний досвід боротьби з фейками та дезінформацією у виборчий період.
  2. Досвід громадянського суспільства України щодо протидії фейкам та неправдивій інформації.
  3. Рекомендації органам влади та громадянському сектору щодо покращення боротьби з фейками для держави та громадянського суспільством в Україні.

Усі присутні погодились, що проблема є актуальною для України. Проте наразі маємо досить недосконале законодавство та дуже обмежені можливості з регулювання питання.

В ході дискусії директор Школи політичної аналітики НаУКМА Максим Яковлєв зазначив: «Існує два варіанти законодавчого регулювання фейків: м'який і жорсткий. Найбільш прийнятним на сьогодні вбачається варіант м'якого регулювання, який пропонує роботу з позасудовими механізмами протидії неправдивій інформації. Саме тому колеги з НІСД запропонували цілу систему співпраці ЦВК з МЗС, СБУ, МВС, Нацрадою та профільними ГО для вирішення питання».

Подія була організована в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Comments are closed.