Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Презентація дослідження “Донбас очима молодіжних активістів: стан громадянського суспільства та перспективи реінтеграції”

Презентація дослідження “Донбас очима молодіжних активістів: стан громадянського суспільства та перспективи реінтеграції”

Текст дослідження
Запис презентації

9 червня команда Школи політичної аналітики НаУКМА провела онлайн-презентацію результатів свого польового дослідження, проведеного на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, – «Донбас очима молодіжних активістів: стан громадянського суспільства та перспективи реінтеграції».

Одразу після презентації відбулось обговорення висновків та рекомендацій, розроблених на основі отриманої від членів молодіжних громадських організацій інформації. Участь в обговоренні, окрім дослідницької команди, взяли: Заступниця Міністра молоді та спорту України Марина Попатенко, а також державний експерт Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Міністерства культури та інформаційної політики України Олексій Чмир.

У фокусі цього проекту були ті, хто вже сьогодні створює успішне майбутнє регіону: члени молодіжних громадських організацій та самостійні активісти. Наші аналітики особисто поспілкувались з активною молоддю Донецької та Луганської областей із Сєвєродонецька, Краматорська, Бахмута, Маріуполя, Дружківки й Старобільська, використовуючи методи фокус-груп, індивідуальних та групових інтерв’ю.

Метою дослідження було оцінювання процесів управління, комунікації, залучення до діяльності молодіжних громадських організацій на підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей, а також бачення політики реінтеграції молодіжними лідерами регіону.

Тож під час презентації команда ШПА навела висновки дослідження щодо:
• організаційних особливостей громадської активності молоді Донбасу: що мотивує молодих людей ставати громадськими активістами, з якими труднощами вони стикаються у своїй діяльності;
• яким чином складається співпраця молодіжних ГО з владою, ЗМІ та колегами по громадському сектору;
• якого майбутнього хочуть, а якого очікують для Донецької та Луганської областей: як тимчасово окупованих територій, так і підконтрольних Україні районів;
• як молодіжні активісти оцінюють державну політику щодо реінтеграції та що рекомендують зробити, аби вона стала ефективнішою;
• звідки молодь Донецької та Луганської областей отримує інформацію та як ставиться до російських ЗМІ.

Під час обговорення результатів Олексій Чмир (МКІП) зазначив, що “це дослідження – можливість для нас (Міністерства – прим.) звірити годинники, подивитись, чи над тим працюємо. Тому що постійно розробляються державні стратегії, концепції, програми, спрямовані на вирішення різних проблем, і для нас важливо, що ви допомагаєте нам знаходити ці проблеми і розуміти, куди ми рухаємось”.

Водночас Марина Попатенко (Мінмолодьспорт) подякувала команді ШПА за ґрунтовне дослідження та вказала, що його результати є важливим дороговказом: “Зараз багато державних інституцій розробляють нові концепції та програми. Наше міністерство також знаходиться на цьому етапі: ми зараз розробляємо концепцію Державної цільової програми “Молодь України”… Я уважно та з цікавістю слухала ваші рекомендації – і розумію, що ми рухаємось у правильному напрямку, тому що ваші рекомендації – це, по суті, наші задачі, які ми закладаємо у нашу концепцію роботи з молоддю в Україні на наступні п’ять років”.

Дослідження проведено Школою політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд “Відродження” у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.