Адреса
м. Київ, вул. Волоська 12/4, 7 корпус НаУКМА, ауд. 409 (4 поверх)
Відповімо на ваші питання
Слідкуйте за новинами
Більшість українців не вважають ворогами співвітчизників, які лишились на окупованих територіях – результати опитування ШПА

Більшість українців не вважають ворогами співвітчизників, які лишились на окупованих територіях – результати опитування ШПА

59,8% українців не вважають ворогами тих, хто не покинув окуповані території, 21,8% – не визначилися зі своїм ставленням, і лише 14,4% українців частково або повністю погоджуються, що населення ТОТ налаштоване проти України.

Про це свідчать результати опитування Школи політичної аналітики НаУКМА – “Окуповані території та росія: бачення та ставлення українців”.

Також, опитування дозволило з’ясувати, що 31% українців не підтримує запровадження кримінальної відповідальності за отримання російських паспортів на тимчасово окупованих територіях, а 41.2% – повністю погоджуються з цією ідеєю. Такі результати, з одного боку, підтверджують негативне ставлення населення підконтрольних територій до отримання громадянами України російських паспортів на тимчасово окупованих територіях. З іншого – показують необхідність додаткової комунікації з боку держави та громадського сектору щодо переважно примусового характеру отримання «червоного паспорта».

Нас також цікавило наскільки респонденти згодні, що «Всі, хто хотів, змогли евакуюватись з територій України, окупованих після початку повномасштабного вторгнення». Цікаво, що більшість погоджується з цим твердженням – 46.4 %, тоді як чверть не згодні (25,1 %) і ще чверть – відповідали «і так, і ні» (25,2 %). Єдиний регіон, де однакова кількість погоджується і не погоджується – це Схід України: по 32 % відповідно і ще 29,1% вибрали опцію «і так, і ні». У всіх інших регіонах кількість тих, хто згодні, що всі охочі змогли виїхати, переважає майже вдвічі, крім Києві, де їх тільки на третину більше. 

Крім цього, опитування дозволило визначити рівень переходу в спілкуванні на українську у регіональному розрізі, з’ясувати, як змінилися смаки українців у споживанні виробленого в Росії контенту, а також дізнатися про оцінку  українцями рівня відповідальності за війну різних категорій російських громадян. 

Дослідження було проведено ТОВ «ІНФО САПІЄНС» в рамках Омнібусу. Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Польовий етап тривав з 12 до 18 серпня 2022 року. Вибірка складає 1000 осіб віком від 16 років. Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон відповідно до даних Державної служби статистики на 1.01.2022. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також в інших тимчасово окупованих Росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування не охоплює українців, що виїхали за кордон. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%. Дослідження проведено на замовлення Школи політичної аналітики НаУКМА в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд «Відродження» у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

Схожі аналітичні матеріали